Galeria F10

 

Agnieszka Jeziorska

Dotykając cielesności

W zaskakujących ujęciach lalek i manekinów autorka oswaja widzów z dziewczęcą i kobiecą samotnością, przemijaniem i zagubieniem.
Agnieszka Jeziorska zajmuje się surrealistycznym dokumentowaniem ludzi. Uczęszcza do Europejskiej Akademii Fotografii oraz Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych Nowych Mediów w Warszawie.
Pierwsze prezentacje jej prac odbyły się w 2003 roku w Nowej Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w herbaciarni "Tea Art." w Warszawie. Brała udział w większości edycji "Galerii Bezdomnej" (m.in. w Berlinie) oraz w konkursach, m.in.: "Oblicza ludzi 2003", "Kochać człowieka", w Targach Sztuki "Warto" oraz innych inicjatywach promujących młodych twórców. Wystawa zat. "Dotykając cielesności" prezentowana w "Galerii Zamkniętej w Warszawie, przedstawiła obrazy lalek i manekinów, dotykających podróży autorki w poszukiwaniu metod zaprzeczenia stereotypowi kobiety-lalki.
Obecnie planuje publikacje i pokazy prac z cyklu o kobietach, zajęła się również portretami mężczyzn.
Prace prezentuje zazwyczaj w formie fotografii czarno-białej na podłożu barytowym, jest jednak otwarta na nowe formy przekazu, jak choćby cyfrowe powiększenia ze skanowanych negatywów. Asystuje Tomkowi Sikorze przy sesjach fotografii mody.
 Fundacja "Fotografia dla Przyszłości" | e-mail: fundfoto@poczta.onet.pl | Warszawa ul. Noakowskiego 10 m 54